Jdi na obsah Jdi na menu
  

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ještě dodatek...

(alcav, 21. 6. 2010 10:05)

je tam samozřejmě spousta vyžití pro děti - skákací trampolíny 2,5E/10 minut, menší zábavní park u pláže 5E/vstup, motokáry (nevím cenu) a navíc spousta automatů na různé s prominutím krávoviny - gormiti, hello kitty, pitominky od disney, skákací bylonky (těch máme doma 12!) - ceny od 0,5 do 2 Eur. Tak se psychicky obrňte, že budou vaše děti řvát před každým takovým lákadlem:-)

Michelangelo

(alcav, 21. 6. 2010 9:57)

Ahoj všichni, právě jsme se vrátili ze San Benedetta. Bydleli jsme v Michelangelu a bylo to super. Od 5. do 12.6. byla obsazena zhruba třetina residence, pak už lidí přibylo, ale i tak to bylo fajn. Tak přihodím pár aktuálních poznatků - jeli jsme celá naše 6ti členná rodina, tj. manžel, já, a děti (5 a půl, 4 roky a půlroční dvojčata). Cesta byla úplně v pohodě, žádné zácpy ani problémy, zvládli jsme to za 12 hodin i s přestávkama. Doporučuju do auta vzít DVD:-) Na místě-už předem jsem ohlásila, že rozhodně nevařím!!! Takže naše snídaně-káva nejlepší v café de la Rose-roh via dei Mille a via del Mare, (kapučo za 1,2E, k tomu krosánky=cornetti velký/0,9E, malý/0,6E).Doporučuju ochutnat, jsou vynikající. Mají 3 náplně - con krema (vanilkový krém), con marmelade, con nutella. Zmrzlina byla výborná u "včelky" - Il cono, je to naproti přes křižovatku. Přímo naproti včelky je obchůdek "Olive piú", což je něco jako naše bistro - mají tam navařené a napečené jídlo s sebou. Za oběd nebo večeři pro 4 jsme dali 15-20Eur. A to jsme se fakt nijka neomezovali - pečená kačena. pečené kuře, králík, k tomu grilovaná zelenina, zapečené těstoviny, masové kuličky v rajčatové omáčce - vše naprosto vynikající!!! Na večeře jsme chodili i do restaurací, ale protože prckové chtěli brzo do postele a tam to všechno otvírá až kole 8 večer, tak jsme ochutnali akorát Il Pinguino (výborné Frittura di Adriatica za 12Eur, což je směs smažených ryb a těstoviny - pasta pomodoro a vongole - to jsou malé mušličky). Všechno, co jsme tu jedli, bylo vynikající!!! Jediné hnusné jídlo bylo ve steak house na via del mare, ble:-( Nicméně hned vedle mají pizzu s sebou a ta byla fakt dobrá. Jinak "s sebou" se řekne "d asporta".
Na pláži jsme kupovali slunečník navíc - 130E/2 týdny. Jo a pokud chcete vyzkoušet thajskou masáž, berte thajku v červené čepici Esso!!! Byla úžasná, týden jsem se cpala ibalginem a mazala voltarenem a po dvou masážích přestalo vše bolet. Akorát se připravte na to, že to není žádná relaxace a že se do vás opravdu opře! cena 5Eur/celé tělo - neuvěřitelné... Co se týká lékárny - mají vše od mezinárodních značek - kupovali jsme Fenistil a Voltaren a stálo to zhruba stejně jako v Čechách.
Pro ty, co jedou autem - na větší nákup si zajeďtě do Centra Grande - je tam ipercoop a zároveň taky výborná jídelna. V jídelně je systém - nandejte si na talíř, co hccete, vše je 10Eur/kilo. U pokladny to zváží, zaplatíte a je jedno, jestli máte na talířku kuře se špagetama nebo třeba špenát. Ochutnávali jsme vše možné:-)
Trh jse v úterý od 7 do 13. Zaparkujte v přístavu a je to hned přes ulici za parkem v historickém centru. S dětma tam nechoďte - je to strašně velké, únavné a všude je tlačenice. Pokud rádi přehrabujete veteš, je to místo pro vás:-)
Tak to asi tak vše - zkusím dát do fotek mapku místa. Tak vám přeju pohodové cestvání a hlavně sluníčko! my jsme si ho užili:-))) Alena

SBDT

(Jana, 21. 6. 2010 6:44)

Tomáši děkuji, jste mooooooc hodný. Jana

Pro Janu

(Tomáš, 20. 6. 2010 20:36)

Ahoj Jani,tak ještě jednou.
Nafta - je diesel,nebo gasolio. V případě pochybností se raději zeptejte zaměstnance čerpadla - slovu Diesel rozumí každý. Je známo, že bezolovnatý benzin – nezávisle na místním názvu – se značí zeleně, benzin olovnatý pak černě.Pokud jde o benzin, v mnoha zemích se již neprodává benzin olovnatý. V nabídce je bezolovnatý benzin s oktanovým číslem 91, 95 a 98. V Rakousku označení „normal“, na rozdíl od „super“ čili oktanového čísla 95. Před výjezdem je dobré se důkladně seznámit s návodem k obsluze automobilu, poněvadž benzin s oktanovým číslem 91 je výrazně levnější než číslo 95. Pro změnu existují i země (např. Itálie), kde nekoupíme benzin „super plus“ čili palivo s oktanovým číslem 98.
Pláže- nevím jestli se tam platí,ale my jsme v Pinettu pod vámi a tam nic takového není.Max za slunečníky.
Bologna a zácpy-tak na to velkej pozor,protože jak to nestihnete je to velkej mazec.Mraky a mraky aut,tak proto doporučuji si to pořádně naplánovat at to stihnete,protože auta tam ráda vaří a šoféři následně taky!Jinak dálnice super nemusíte se ničeho bát.Vloni jsme vyjeli z Prostějova a za 13 hodin jsme tam byli a 6 přestávek.Tak jen vklidku zbalit a jet.Jestli něco ještě potřebujete písněte mě na mail pas.port@seznam.cz Tomáš

SBDT

(Jana, 20. 6. 2010 17:51)

Dobrý den prosím Vás nevíte někdo zda se v Rakousku a v Itálii značí stejně benzín, jako u nás? Někdo nám totiž řekl, že se značí jinak, tak se chceme jen ujistit, zda je to pravda a prosím nevíte ještě někdo kolik je poplatek za pláž? Jedeme to SBDT poprvé, tak trošku blázníme a jsem moc zvědavá jak zvládneme cestu jedeme samozřejmě s naším 4-letým synem. Vyjíždíme ze Sokolova a cesta počítáme, že bude trvat tak kolem 12 až 14 hodin a je pravda, že když nebudeme v Bologni do 6 hodiny ranní, tak chytneme zácpu? A také doufám, že nám budou, mě a mužskýmu, stačit občanky pro syna máme samozřejmě pas.Předem moc děkuji za odpověďi. Hezký den všem Jana

SBDT

(Jana, 20. 6. 2010 17:16)

Pro Tomáše, moc Vám děkuji za odpověď Tomáši.Jana

Pro Janu

(Tomáš, 20. 6. 2010 12:40)

Jani do Onda Blue musí být čepičky,ale ty tam zakoupíte.Stojí cca 2eura a jsou lepší než ty naše gumové...Jinak jsme tam byli loni a super.Jo a letos jedem zase,tak přeji at se vám tam líbí.T

mediterraneo

(Michal, 20. 6. 2010 9:31)

Dobrý den, zdravím všechny dovolenkáře. 2.7. odjíždíme do SBDT do residence Mediterraneo od CK APC Příbram.Chci se zeptat zde přítomných zda má někdo zkušenosti s touto CK a s tímto ubytovacím zařízením. Věřím že jsme neprohloupili. Budu rád za všechny názory a zkušenosti. piště prosím na e-mail hatapka139@email.cz

SBDT

(Jana, 19. 6. 2010 10:52)

Ještě jednou já, chtěla jsem se zeptat zda někdo ještě nevíte kolik je poplatek za pláž.Jedeme tam totiž poprvé.Moc děkuji

SBDT

(Jana, 19. 6. 2010 10:49)

Dobrý den chtěla bych se jen kohokoli zeptat zda je pravda, že do vodního světa ONDA BLUE musí být koupací čepice a ještě jsem šlyšela, že je tam ještě jeden Aquapark, je to prava, předem děkuji za odpovědi.

Pro Moniku - rezidence Alexander

(Pavel, 17. 6. 2010 18:44)

Residenci Alexander znám osobně. Mohu poskytnout odpovědi na Vaše dotazy. Residence je kousek od pláže, sevis byl vždy perfektní, včetně soukromé pláže. Co se týká CK ADRIA - v době, kdy jsme strávili dovolenou, byla na místě přímo majitelka Ing. Hlaváčková, ochotná, k dispozici prakticky pořád, naprosto bez výhrad. Mohu doporučit.

Supemarkety nejen v SBDT a jiné

(Richard, 14. 6. 2010 0:52)

Do SBDT jedeme s dětmi poprvé. Při hledání dalších informací jsem narazil na zajímavý vyhledávač: http://www.paginegialle.it/index.html

Např. supermarkety v SBDT jsou zde:
http://san-benedetto-del-tronto.paginegialle.it/marche/san_benedetto_del_tronto/supermercato.html

Sláva nazdar výletu!

Alexander

(Monika, 11. 6. 2010 17:39)

Prosím, máte někdo bližší informacce o ubytování v residenci Alexander a o spolehlivosti ck Adria? Předem moc děkuji za odpověď.

Hawaii

(Roman, 10. 6. 2010 17:12)

Pro Pavlu ulice se jmenuje via Ponchielli jinak dům je staršího data a zase tak hrozné to neni.Co se týče obchodů tak vám je průvodce ukáže je tam nák centrum La fontana naproti ni je Penny Market.JAkmile projdete pod žel mostem tak doleva je cyklosteska po které dojdete k silnici kterou přejdete a tam je další obchod který se jmenuje Dicohttp://www.dico.it//www.pennymarket.it/.pak je tam ještě MD a Eurospin http://www.md-discount.it/Jinak trhy v utery a pátek.

El Chico

(Jana, 9. 6. 2010 19:14)

Ahoj, chci se zeptat zda jste někdo byl v rezidenci El Chico. Jak je to s pláží v jejím okolí. Předem děkuji. J.

Itálie- san benedetto

(Tomáš, 8. 6. 2010 20:55)

Dobrý den,chci se zeptat kam se podívat na výletě po San Benedettu.Jedeme kousek níž,tak to nebude vůbec žádný problém se tam mrknout.Je to tam prý moc pěkné,ale je to dosti velké středisko,tak prosím o radu kde nechat auto a kam se mrknout.Předem moc děkuji.T

Romanovi

(Pavla, 8. 6. 2010 18:53)

Díky moc za informaci. Někdo se zmiňoval, že je to tam moc zchátralé a že dům je "hrůza". Je to pravda? Na obrázku se mi to nezdá. Taky bych ráda věděla, jak se jmenuje ulice, na které je Hawai,ať si to vyjedu na mapě. Je v blízkosti nějaký dobrý obchod s potravinami?

hawai

(roman, 8. 6. 2010 15:23)

Tak milá Pavlo v v Hawaji je to vybaveno následovně,kuchyn a soc zařízení se sprchou.Je to jako jinde v apartmánech , kuchyn rozkl gauč který je už dost proležený televize dále plynový sporák s troubou což jsme dost ocenili.Ddále je výhodou to že každý pokoj má svou koupelnu a wc,jinak je tam balkon a v poslednim patře větší terasa záleží kde budete ubytovaník tomu je vždy plast stolek a 2 židle jo jinak jsem zapomněl v každém apartmánu je aut pračka a lednička.Jestli chceš vědět něco konkrétního tak tady napiš budu se snažit odpovědět.

rezidence Hawai v San Benedetu

(pavla, 7. 6. 2010 19:57)

Kdo jste byli v rezidenci Hawai v S.B., jaké to tam je, nikde nemůžu sehnat bližší informace - vybavenost apod. Děkuji

SBT

(Ivana, 3. 6. 2010 9:40)

Ahoj, chystáme se 14.8. do SBT res. Brezza di Mare. Nebyl jste tam někdo? Je to rušná lokalita?Neplánuje někdo stejný apartmán ve stejnám termínu?Snad tam narazíme na česky mluvícího turistu:-) V SBT jsme už byli, v res.Maiorca, ubytování hezké, ale na nás malé balkóny.Několik let jsme jezdili do Villa Rosa do res. Baracca, velká terasa a úžasný klid nás tam lákal zvovu a znovu.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59

následující »